فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   جمعه 28 دي 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.


نگاهی بر سبک زندگی کم تحرک

سبک زندگی کم تحرک به عنوان نوعی شیوه زندگی تعریف می شود که فرد میزان فعالیت بدنی منظمی را انجام ندهد. درحالی که فقدان فعالیت بدنی، انجام ندادن توصیه های مرکز کنترل بیماری (CDC)،یعنی حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین متوسط و یا ۷۵ دقیقه تمرین با شدت بالا تعریف می شود.آمار بازديد


 

.


سندرم نوار ایلیوتیبیال ITB Syndrome

شایع‌ترین علت درد قسمت خارجی زانو است و در دونده‌هایی که اخیراً مسافت دویدن خود یا شرایط محیطی که در آن می‌دوند را تغییر داده‌اند و یا از کفش نامناسبی برای دویدن استفاده می‌کنند، رخ می‌دهد. زمین‌های سفت و نامناسب یا تمرین در سرازیری و سراشیبی‌ها می‌تواند از علل مساعدکننده این عارضه باشد. مردان بیشتر به این مشکل دچار می‌شوند و در زنان مبتلا به این مشکل باید احتمال وجود بی‌اشتهایی عصبی (آنورکسیا نروزا) را مد نظر داشت. این مشکل در اثر میکروتروماهای مکرر ایجاد می‌شود و ممکن است التهاب در باند ایلیوتیبیال بر اثر خم شدن و باز شدن مکرر زانو اتفاق بیفتد.

سندرم نوار ایلیوتیبیال با درد سمت خارج زانو هنگام فعالیت و گاه شنیدن صدای پاپ (ترق) تظاهر کند. حساس بودن هنگام لمس نوار ایلیوتیبیال در سمت خارج زانو و در محل عبور آن از کوندیل خارجی فمور وجود دارد و تست‌های اختصاصی این عارضه نظیر تست Malacrea’s و علامت Renne’s Creak در این افراد مثبت می‌شود.

درمان اولیه شامل PRICE و NSAIDs و ماساژهای اختصاصی است. درمان طولانی‌مدت شامل تمرین متقاطع (Cross Training)، فیزیوتراپی (ورزش‌های انعطاف‌پذیری و کششی با تأکید بر عضلات همسترینگ، گلوتئال- ابداکتورها و ITB) ، فونوفورزیس و یونتوفورزیس است. بسته به مورد تزریق موضعی استروئید ممکن است نیاز شود.

دکتر پورغریب
مسئول کمیته آموزش
هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 11:25

کد:10151-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.