فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 7 خرداد 1397

دوره های آموزشی


برگزاری دوره‌ یک روزه کینزیوتیپ

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی یک روزه کینزیوتیپ ویژه مربیان و ورزشکاران را برگزار می‌کند.


برگزاری دو دوره آموزشی در مردادماه 95

هیأت پزشکی ورزشی استان دو دوره آموزشی را در مردادماه 95 برگزار می‌کند.


برگزاری دوره‌ یک‌روزه کنزیوتیپ توسط هیات پزشکی ورزشی استان تهران

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی کنزیوتیپ را در 5 خردادماه برگزار می‌کند. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


ورزشکاران و روزه داری

تحقیقات نشان داده است، ورزشکارانی که در ماه مبارک رمضان روزه می گیرند، در صورتی که مصرف انرژی کل مورد نیاز، حجم تمرینات، ترکیب بدنی و مدت و کیفیت خواب خود را حفظ کنند، کاهش عملکرد چندانی نخواهند داشت.


اهمیت و دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مولتیپل اسکلروز (MS)

هدف از ورزش و فعالیت فیزیکی در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروز (MS)، بهبود استقامت هوازی، قدرت و استقامت عضلانی، انعطاف پذیری و جلوگیری از بیماری هایی مثل بیماری های قلبی عروقی و دیابت می باشد.آمار بازديد


 

.


سندرم نوار ایلیوتیبیال ITB Syndrome

شایع‌ترین علت درد قسمت خارجی زانو است و در دونده‌هایی که اخیراً مسافت دویدن خود یا شرایط محیطی که در آن می‌دوند را تغییر داده‌اند و یا از کفش نامناسبی برای دویدن استفاده می‌کنند، رخ می‌دهد. زمین‌های سفت و نامناسب یا تمرین در سرازیری و سراشیبی‌ها می‌تواند از علل مساعدکننده این عارضه باشد. مردان بیشتر به این مشکل دچار می‌شوند و در زنان مبتلا به این مشکل باید احتمال وجود بی‌اشتهایی عصبی (آنورکسیا نروزا) را مد نظر داشت. این مشکل در اثر میکروتروماهای مکرر ایجاد می‌شود و ممکن است التهاب در باند ایلیوتیبیال بر اثر خم شدن و باز شدن مکرر زانو اتفاق بیفتد.

سندرم نوار ایلیوتیبیال با درد سمت خارج زانو هنگام فعالیت و گاه شنیدن صدای پاپ (ترق) تظاهر کند. حساس بودن هنگام لمس نوار ایلیوتیبیال در سمت خارج زانو و در محل عبور آن از کوندیل خارجی فمور وجود دارد و تست‌های اختصاصی این عارضه نظیر تست Malacrea’s و علامت Renne’s Creak در این افراد مثبت می‌شود.

درمان اولیه شامل PRICE و NSAIDs و ماساژهای اختصاصی است. درمان طولانی‌مدت شامل تمرین متقاطع (Cross Training)، فیزیوتراپی (ورزش‌های انعطاف‌پذیری و کششی با تأکید بر عضلات همسترینگ، گلوتئال- ابداکتورها و ITB) ، فونوفورزیس و یونتوفورزیس است. بسته به مورد تزریق موضعی استروئید ممکن است نیاز شود.

دکتر پورغریب
مسئول کمیته آموزش
هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 11:25

کد:10151-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.