فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   يكشنبه 28 مرداد 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>




دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.



 آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


آسیب های ورزشی شایعتر در زنان در مقایسه با مردان

تفاوت های آشکاری بین مردان و زنان وجود دارد که برخی از این تفاوت ها می تواند منجر به افزایش خطر آسیب شود. در زیر شایعترین آسیب های ورزشی در زنان و اینکه چرا این آسیب ها در زنان بیش از مردان اتفاق میافتد، آورده شده و همچنین به نحوه جلوگیری از این آسیب ها اشاره شده است.


فعالیتهای جسمانی درکودکان ونوجوانان(قسمت دوم)

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان بر اساس نیازهای فیزیکی و ویژگی های کودکان و نوجوانان می باشد.



آمار بازديد


 

.


توصیه هایی برای ورزشکاران مبتلا به آلرژی

آلرژی فصلی یکی از شایعترین آلرژی هاست این بیماری که بیشتر در فصل بهار دیده می شود با التهاب مخاط بینی همراه است. این مشکل گرچه خطرناک نیست ولی می تواند موجب دردسر برای ورزشکاران در حین ورزش شود و حتی در عملکرد ورزشی آنان نیز تاثیر بگذارد. خارش بینی و گلو، التهاب پوست، عطسه، تورم چشم ها، بی حالی، تهوع، استفراغ، تب، اسهال و تنگی نفس و .... مهم ترین واکنش های حساسیتی هستند.
نکته ی مهم در مورد حساسیت غذایی و آلرژی فصلی عدم استفاده از افزودنی ها بخصوص بنزوات و نیترات در رژیم غذایی می باشد به ورزشکاران مبتلا به آلرژی توصیه می شود استفاده ازمحصولات غذایی فرآوری شده مثل آب میوه ها، سس سالاد، غذاهای آماده مثل سوسیس، کالباس، همبرگر و غیره استفاده نکنند. همچنین مصرف قندهای تصفیه شده مثل کلوچه، کیک و دسر و سیب زمینی سرخ شده محدود شود و بیشتر از قندهای کمپلکس یا پیچیده مثل نان های سبوس دار استفاده نمایند. همچنین بهتر است مصرف گوشت قرمز و چربی های اشباع شده نیز محدود گردد.
گیاهان موثر در رفع حساسیت
چای سبز، ویتامین C موجود در چای سبز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و بدن را در مقابل بیماری های مختلف از جمله آلرژی های فعلی مقاوم می سازد همچنین خاصیت آرامبخشی داشته و می تواند حالت تنش، افسردگی، استرس و هیجان را از بین ببرد.
بابونه: دارای طبیعتی گرم و خشک بوده و در نوسازی گلبوهای سفید موثر است.
دارچین و زردچوبه از گیاهان معروف و پرمصرف هستند که خاصیت ضدحساسیت بودن در آنجا به اثبات رسیده است.
پرتقال: مصرف روزانه یک عدد پرتقال در صبح به علت دارابودن ویتامین C فراوان یک آنتی هیستامین طبیعی محسوب می شود از گیاهان دارویی موثر دیگر می توان به خاکشیر، اسفرزه، بارهنگ، شیرخشت، کدو، کنجد، کاسنی، آب مرکبات، سبزیجات تازه، روغن زیتون، سیر و پیاز اشاره کرد.

لاله کیوانمرز
مسئول کمیته تغذیه
هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 10 مهر 1392 - 09:07

کد:10176-1397





پيوندهاي مرتبط



تازه هاي علمي


آگهي و تبليغات







نظرات و پيشنهادات



فرم خام ارزیابی



پوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.