فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   جمعه 28 دي 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.


نگاهی بر سبک زندگی کم تحرک

سبک زندگی کم تحرک به عنوان نوعی شیوه زندگی تعریف می شود که فرد میزان فعالیت بدنی منظمی را انجام ندهد. درحالی که فقدان فعالیت بدنی، انجام ندادن توصیه های مرکز کنترل بیماری (CDC)،یعنی حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین متوسط و یا ۷۵ دقیقه تمرین با شدت بالا تعریف می شود.آمار بازديد


 

.


Iliotibial friction syndrome
سندروم ایلیوتیبیال باند یا سندروم زانوی دوندگان

ایلیوتیبیال باند یک تاندون پهن و بلند است که در قسمت خارجی ران از لگن تا زیر زانو کشیده شده است.
سندروم ایلیوتیبیال باند موجب بروز درد در سطح خارجی زانو درست بالای مفصل می شود گاهی حساسیت به لمس و سفتی و ضخیم شدن بافت دیده می شود که در صورتی که تاندون بیش از حد سفت شود کشکک زانو را به یک طرف می کشد این عارضه در دوندگان همچنین در ورزشکاران دوچرخه سوار و کسانی که مسافت های زیادی راه می روند نیز دیده می شود.
در هنگام بازشدن زانو (Ext) ایلیوتیبیال باند به سمت قدام جابجا می شود و در هنگام خم شدن زانو (Flex) به سمت عقب جابه جا می شود بنابراین در دوندگان مسافتی که به صورت مکرر زانو را خم و باز می کنند این طناب مکرراً عقب و جلو حرکت می کند و اصطکاک زیاد آن را ملتهب می کند و باعث بروز این سندورم می شود همچنین در کسانی که ساختار اندام تحتانی مشکل دارد مانند زانوهای پرانتزی، چرخش های غیرطبیعی ساق پا و همچنین صافی کف پا این عارضه شایع است.
درمان:
لازم نیست فرد دویدن را به طور کامل متوقف کند اما باید دفعات آن را کاهش دهد. همچنین یخ گذاری قبل و بعد از ورزش و کشش های ITB (ایلیوتیبیال باند) انجام شود و در صورت وجود اختلالات ساختاری اندام تحتانی اصلاح دفورمیتی اندام لازم می باشد.


مریم دلنواز (فیزیوتراپیست)
مسئول کمیته توانبخشی
هیأت پزشکی ورزشی استان تهران


تاريخ  ارسال:شنبه 25 آبان 1392 - 13:20

کد:10193-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.