فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   يكشنبه 25 آذر 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.


نگاهی بر سبک زندگی کم تحرک

سبک زندگی کم تحرک به عنوان نوعی شیوه زندگی تعریف می شود که فرد میزان فعالیت بدنی منظمی را انجام ندهد. درحالی که فقدان فعالیت بدنی، انجام ندادن توصیه های مرکز کنترل بیماری (CDC)،یعنی حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین متوسط و یا ۷۵ دقیقه تمرین با شدت بالا تعریف می شود.آمار بازديد


 

.


نایب رئیس بانوان هیأت پزشکی ورزشی استان تهران لزوم صدور گواهی سلامت و مشکلات ورزشکاران را تشریح کرد.

دکتر هما عابدی فر در گفت گویی با سایت خبری این هیأت شرکت نمود که متن این گفتگو در پی می آید:

لزوم صدور گواهی سلامت برای ورزشکاران چیست؟
جهت ارتقاء سطح سلامت ورزشکاران و کاهش آسیب دیدگی و معلولیت ایشان و پیشرفت نتایج ورزشی لازم است که کلیه ورزشکاران قبل از مسابقات و حتی قبل از شروع تمرینات باشگاهی در قالب لیگ ها و تیم های ملی معاینات کامل پزشکی شوند تا درصورت وجود مشکلات پزشکی هر چه زودتر به آنها رسیدگی شود. بدیهی است در درجه اول سلامت خود ورزشکاران اهمیت دارد.

آیا این نیاز در بین ورزشکاران آماتور هم احساس می شود؟
به نظر من هر کس برای شروع ورزش و انتخاب رشته ورزشی احتیاج به یک مشاوره پزشکی ورزشی دارد تا هدف اولیه ورزش که ارتقاء سطح سلامتی جامعه است تامین شود.
در این زمینه چه برنامه هایی را از ابتدای سال اجرا کرده اید؟
از شروع امسال، تیم های لیگ های دسته یک و دو و سه و ملی با هدایت سرپرست و مربی تیم، گروه گروه به مرکز درمانی حجاب مراجعه و تحت معاینات کامل پزشکی قرار گرفته اند و بسته به نیاز آنان آزمایشات و سونوگرافی و رادیولوژی و کارهای پاراکلینکی لازم صورت گرفته و پرونده های پزشکی آنان کامل گردیده و تحت نظارت مستقیم فدراسیون پزشکی کارت سلامت برای ایشان صادر شده است.
به نظر شما عمده ترین مشکل ورزشکاران در زمینه پزشکی ورزشی چیست؟
نتایجی که تاکنون به دست آمده نشان می دهد که آنمی ( کم خونی) از نوع فقر آهن، مشکلات رباطی اندام تحتانی بخصوص آسیب دیدگی ACL ، کیست های پاتولوژیک تخمدانی و مشکلات غده تیروئید، بی اشتهایی عصبی به ترتیب شایعترین مشکلات ورزشکاران می باشد.
برای توسعه ارائه خدمات به ورزشکاران چه پیشنهادی دارید؟
اگر معاینات ورزشکاران با دید پزشکی ورزشی برای کلیه ورزشکاران اجرا شود در جهت رشد ورزش و ارتقاء سلامت قدم بزرگی برداشته شده است.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 26 آبان 1392 - 13:39

کد:10196-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.