فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


آغاز دوره آموزشی تمرینات ورزش درمانی درآب

دوره آموزشی تمرینات ورزش درمانی درآب هیأت پزشکی ورزشی استان تهران امروز صبح درآمفی تئاتر هیأت پزشکی ورزشی شروع شد.


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.آمار بازديد


 

.


گلشن‎راز: آمار دوپینگ کاهش داشته است/ محرومیت علی‌اکبری شاید به ده سال کاهش یابد

مسئول کمیته آموزش و پیشگیری ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با اشاره به کاهش آمار نمونه‌های مثبت دوپینگ ایران درباره حکم علی‌اکبری گفت: ممکن است درصورتی که ثابت شود که علی‌اکبری ندانسته مواد ممنوعه را مصرف کرده حکم او به هشت تا ده سال کاهش پیدا کند.


دکتر افسانه گلشن‎راز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با بیان اینکه دوپینگ معضل جهانی است، اضافه کرد: متأسفانه روح ورزش و جوانمردی که قبلاً بین ورزشکارها وجود داشت الان مقداری کم‎رنگ شده و چون برخی جوان‎ها صبر، حوصله و تحمل کمتری دارند و می‎خواهند سریع‎تر به چیزهایی که دوست دارند، برسند روی به دوپینگ می‎آورند.


وی ادامه داد: متأسفانه در این بین برخی افراد سودجو از آگاهی نداشتن ورزشکارها استفاده می‎کنند و ناخواسته یا ندانسته آنها را به بحث مخرب دوپینگ کشانده و مشکل‎هایی به‎وجود می‎آورند.


گلشن‎راز خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‎های آموزشی، از لحاظ آمار دوپینگ نسبت به سال‎های گذشته در کشور تقریباً کاهش داشته‎ایم. در المپیک لندن، رقابت‎های مختلف آسیایی و... ورزشکارهای ایرانی بدون آلودگی دوپینگ بودند، منتها بعضاً ورزشکارهایی پیدا می‎شوند که تک و توک دانسته یا ندانسته دوپینگ می‎کنند.


مسئول کمیته آموزش و پیشگیری ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، یادآور شد: آمار دوپینگ ورزشکارهای ایرانی نسبت به کشورهای دیگر پایین‎تر است که این نتیجه زحمات برنامه‎های آموزشی بوده ولی باز هم در بحث آموزش جای کار زیادی وجود دارد.


وی در ادامه با اشاره به وضعیت امیر علی‎اکبری تأکید کرد: ورزشکار حرفه‎ای باید دانش حرفه‎ای داشته باشد و به این راحتی اعتبار و حیثیت ورزشی‎اش را خدشه‎دار نکند. ورزشکاری که دفعه اولش نبوده باید حساسیت و ارزش بیشتری برای خودش قائل می‎شد و بداند با کی برود با کی بیاید و توصیه از دکترهایی بگیرد که "امین" هستند و به آنها اعتماد دارد.


گلشن‎راز با بیان اینکه قوانین آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ(وادا) سفت و سخت است، اظهار کرد: آژانس روی اصل مسئولیت‎پذیری ورزشکارها تأکید ویژه دارد که ورزشکار چه بخواهد و چه نخواهد، دانسته یا ندانسته اگر ماده ممنوعه در نمونه‎اش محرز شود، حکمش برنمی‎گردد. چون محرومیت علی‎اکبری بار دوم بوده، بخشش یا کاهش محرومیت خیلی ضعیف به‎نظر می‎رسد و آژانس شوخی ندارد. البته اگر ثابت شود که ندانسته بوده، شاید محرومیتش به 8 تا 10 سال کاهش یابد.


وی در پایان به ورزشکارها توصیه کرد: تا جایی که می‎توانند در برنامه‎های آموزشی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و فدراسیون پزشکی ورزشی حضور یابند و از کتابچه‎های و مطالب آموزشی که تهیه شده و در اختیارشان قرار گرفته، استفاده کنند و آنها را جدی بگیرند؛ چون دوپینگ شوخی‎بردار نیست.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 3 دي 1392 - 13:57

کد:10202-1398

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.