فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   يكشنبه 28 مرداد 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


آسیب های ورزشی شایعتر در زنان در مقایسه با مردان

تفاوت های آشکاری بین مردان و زنان وجود دارد که برخی از این تفاوت ها می تواند منجر به افزایش خطر آسیب شود. در زیر شایعترین آسیب های ورزشی در زنان و اینکه چرا این آسیب ها در زنان بیش از مردان اتفاق میافتد، آورده شده و همچنین به نحوه جلوگیری از این آسیب ها اشاره شده است.


فعالیتهای جسمانی درکودکان ونوجوانان(قسمت دوم)

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان بر اساس نیازهای فیزیکی و ویژگی های کودکان و نوجوانان می باشد.آمار بازديد


 

.


دلنواز تشریح کرد:
آسیب های مراجعه کنندگان به فیزیوتراپی در رشته های مختلف ورزشی

مسئول کمیته توانبخشی هیأت پزشکی ورزشی استان تهران گفت: آسیب های وارده به ورزشکاران رشته های مختلف متفاوت است و با دانستن آن ها می توان تا حدودی از بوجود آمدن آسیب جلوگیری کرد.
مریم دلنواز در گفتگو با سایت خبری این هیأت اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته و آمار موجود در بخش توانبخشی هیأت پزشکی استان تهران، اکثر مراجعه کنندگان ما فوتبالیست ها هستند که بیشترین آسیب آنها مربوط به رباط ACL ( پارگی یا کشیدگی ) و گاهاً همراه با آسیب های منیسک می باشد و آسیب شایع بعدی در آنها پیچ خوردگی مچ پا می باشد.

وی افزود: بعد از فوتبالیست ها بیشترین تعداد مراجعین مربوط به رشته های رزمی می باشد که در این ورزشکاران پیچ خوردگی مچ پا، آسیب زانو (ACL و منیسک) زیاد دیده می شود همچنین آسیب های تروماتیک هم دارند که بعضاً زود خوب می شوند جز در حرفه ای ها که قادر به استراحت نیستند و در هر روز تمرینات شدید به خصوص پرش های مکرر و برنامه های سنگین دو، میکروتروماهای وارد شده گاهاً تبدیل به دردهای ماندگار و گاهی Stress fx در ساق پا می شود.

در والیبال بیشترین آسیب ها در ناحیه شانه و کتف می باشد، در رشته های بوکس، بدمینتون و تنیس بیشتر آرنج آسیب می بیند. در کوهنوردی و رشته های مرتبط آسیب های زانو و ساق پا و در راگبی بین مراجعین ما آسیب های زانو در آقایان و گاهاً شانه و ساق پا در خانم ها بوده که نمی شود عمومیت داد.

در کشتی آسیب های وارد به شانه زیاد است و حتی در بی خطرترین ورزش که شنا می باشد در موارد حرفه ای که حالت قدرتی و سرعتی پیدا می کند بعضی اوقات آسیب های شانه (کشیدگی یا پارگی تاندون عضلات شانه ای و پکتورال) دیده می شود و در موارد حرفه ای شنای پروانه آسیبی که ممکن است بوجود بیاید کمردرد است.تاريخ  ارسال:چهارشنبه 14 اسفند 1392 - 10:50

کد:10241-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.