فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 7 خرداد 1397

دوره های آموزشی


برگزاری دوره‌ یک روزه کینزیوتیپ

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی یک روزه کینزیوتیپ ویژه مربیان و ورزشکاران را برگزار می‌کند.


برگزاری دو دوره آموزشی در مردادماه 95

هیأت پزشکی ورزشی استان دو دوره آموزشی را در مردادماه 95 برگزار می‌کند.


برگزاری دوره‌ یک‌روزه کنزیوتیپ توسط هیات پزشکی ورزشی استان تهران

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی کنزیوتیپ را در 5 خردادماه برگزار می‌کند. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


ورزشکاران و روزه داری

تحقیقات نشان داده است، ورزشکارانی که در ماه مبارک رمضان روزه می گیرند، در صورتی که مصرف انرژی کل مورد نیاز، حجم تمرینات، ترکیب بدنی و مدت و کیفیت خواب خود را حفظ کنند، کاهش عملکرد چندانی نخواهند داشت.


اهمیت و دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مولتیپل اسکلروز (MS)

هدف از ورزش و فعالیت فیزیکی در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروز (MS)، بهبود استقامت هوازی، قدرت و استقامت عضلانی، انعطاف پذیری و جلوگیری از بیماری هایی مثل بیماری های قلبی عروقی و دیابت می باشد.آمار بازديد


 

.


دلنواز تشریح کرد:
آسیب های مراجعه کنندگان به فیزیوتراپی در رشته های مختلف ورزشی

مسئول کمیته توانبخشی هیأت پزشکی ورزشی استان تهران گفت: آسیب های وارده به ورزشکاران رشته های مختلف متفاوت است و با دانستن آن ها می توان تا حدودی از بوجود آمدن آسیب جلوگیری کرد.
مریم دلنواز در گفتگو با سایت خبری این هیأت اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته و آمار موجود در بخش توانبخشی هیأت پزشکی استان تهران، اکثر مراجعه کنندگان ما فوتبالیست ها هستند که بیشترین آسیب آنها مربوط به رباط ACL ( پارگی یا کشیدگی ) و گاهاً همراه با آسیب های منیسک می باشد و آسیب شایع بعدی در آنها پیچ خوردگی مچ پا می باشد.

وی افزود: بعد از فوتبالیست ها بیشترین تعداد مراجعین مربوط به رشته های رزمی می باشد که در این ورزشکاران پیچ خوردگی مچ پا، آسیب زانو (ACL و منیسک) زیاد دیده می شود همچنین آسیب های تروماتیک هم دارند که بعضاً زود خوب می شوند جز در حرفه ای ها که قادر به استراحت نیستند و در هر روز تمرینات شدید به خصوص پرش های مکرر و برنامه های سنگین دو، میکروتروماهای وارد شده گاهاً تبدیل به دردهای ماندگار و گاهی Stress fx در ساق پا می شود.

در والیبال بیشترین آسیب ها در ناحیه شانه و کتف می باشد، در رشته های بوکس، بدمینتون و تنیس بیشتر آرنج آسیب می بیند. در کوهنوردی و رشته های مرتبط آسیب های زانو و ساق پا و در راگبی بین مراجعین ما آسیب های زانو در آقایان و گاهاً شانه و ساق پا در خانم ها بوده که نمی شود عمومیت داد.

در کشتی آسیب های وارد به شانه زیاد است و حتی در بی خطرترین ورزش که شنا می باشد در موارد حرفه ای که حالت قدرتی و سرعتی پیدا می کند بعضی اوقات آسیب های شانه (کشیدگی یا پارگی تاندون عضلات شانه ای و پکتورال) دیده می شود و در موارد حرفه ای شنای پروانه آسیبی که ممکن است بوجود بیاید کمردرد است.تاريخ  ارسال:چهارشنبه 14 اسفند 1392 - 10:50

کد:10241-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.