فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


آغاز دوره آموزشی تمرینات ورزش درمانی درآب

دوره آموزشی تمرینات ورزش درمانی درآب هیأت پزشکی ورزشی استان تهران امروز صبح درآمفی تئاتر هیأت پزشکی ورزشی شروع شد.


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.آمار بازديد


 

.


بیماریهای عفونی در ورزشکاران

فعالیتهای ورزشی ، ورزشکاران را در خطر بیماریهای عفونی قرار می دهد.
ورزشکاران چون در محیط های بسته فعالیت می کنند و ارتباطات برخوردی و تماسی دارند در معرض سرایت بیماریهای عفونی هستند.
پیشگیری:
پیشگیری باید به صورت پیشگیری اولیه باشد. که شامل انجام واکسیناسیون ورعایت موازین بهداشت فردی می باشد.
پیشگیری ثانویه شامل کنترل عفونت و جلوگیری از انتشار بیماری به دیگران است که می تواند به صورت ایزوله کردن افراد مبتلا باشد.واکسیناسیون در ۹۰ درصد موارد پیشگیری کننده است و این وظیفه پزشک تیم است که واکسن مناسب را در زمان مناسب توصیه کند. ورزشکارانی که مسافرت می کنند باید نسبت به بیماریهای آندمیک آ ن ناحیه واکسینه شوند و ایده آل آن است که واکسیناسیون حداقل ۴ ماه قبل از موعد اجرا شود .
رعایت بهداشت فردی از جمله نوشیدن آب در بطری شخصی، شستن دستها به طور مکرر، عدم استفاده از وسایل شخصی دیگران مثل حوله و صابون، ضد عفونی کردن وسایل با محلول های ضد عفونی کننده و محدود کردن ورزشکارانی که جراحت و زخم باز دارند به زمین ورزش .
قواعد برگشت به بازی:
برگشت ورزشکاران مبتلا به بیماری عفونی به زمین ورزش به فاکتورهای زیادی ارتباط دارد از جمله نظر پزشک ، نظر مربی و وضعیت خود ورزشکار .
اولین فاکتور تاثیر فعالیت در سلامت خود ورزشکار می باشد . دومین فاکتور مسئله سرایت بیماری به بقیه است . ورزش ممکن است باعث طولانی شدن بیماری عفونی و بروز عوارض خطرناک آنبیماری گردد . تب باعث مهار تنظیم مایعات و حرارت بدن گردد. همچنین باعث کاهش هماهنگی عضلات و تمرکز و کاهش قدرت عضله در کاهش ظرفیت هوازی گردد. بیماریهای ویروسی باعث تخریب بافتی و عضله و بالانس نیتروژن منی می گردند .
داروهایی که برای درمان بیماریهای عفونی بکار می روند اثرات قابل توجهی روی ورزشکار دارد مثلا آنتی بیوتیک های خانواده کینولون باعث خطر پارگی تاندون می گردند. مصرف ترکیبات حاوی افدرین منجر به کاهش عملکرد ورزشکار می شود درد و تالم بیماری نیز از عوامل شکست در رقابت می باشد .
یک قانون قدیمی برای برگشت به رقابت وجود دارد بدین صورتکه اگر ورزشکار علائم عمومی شامل تب و درد عضله و یا علائم زیر گردن مثل سرفه های شدید، استفراغ و اسهال داشته باشد نباید ورزش کند و اگر علائم بالای گردن مثل آبریزش از چشم و بینی و گلو درد داشته باشد باید تست شود یعنی به مدت ۱۰ دقیقه فعالیت در حد متوسط انجام دهد و اگر احساس خوبی داشت می تواند با شدت قابل تحملش ورزش کند.
دکتر هما عابدی فر
نائب رئیس بانوان هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:يكشنبه 2 آبان 1395 - 12:23

کد:17661-1398

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.