فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 7 خرداد 1397

دوره های آموزشی


برگزاری دوره‌ یک روزه کینزیوتیپ

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی یک روزه کینزیوتیپ ویژه مربیان و ورزشکاران را برگزار می‌کند.


برگزاری دو دوره آموزشی در مردادماه 95

هیأت پزشکی ورزشی استان دو دوره آموزشی را در مردادماه 95 برگزار می‌کند.


برگزاری دوره‌ یک‌روزه کنزیوتیپ توسط هیات پزشکی ورزشی استان تهران

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی کنزیوتیپ را در 5 خردادماه برگزار می‌کند. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


ورزشکاران و روزه داری

تحقیقات نشان داده است، ورزشکارانی که در ماه مبارک رمضان روزه می گیرند، در صورتی که مصرف انرژی کل مورد نیاز، حجم تمرینات، ترکیب بدنی و مدت و کیفیت خواب خود را حفظ کنند، کاهش عملکرد چندانی نخواهند داشت.


اهمیت و دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مولتیپل اسکلروز (MS)

هدف از ورزش و فعالیت فیزیکی در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروز (MS)، بهبود استقامت هوازی، قدرت و استقامت عضلانی، انعطاف پذیری و جلوگیری از بیماری هایی مثل بیماری های قلبی عروقی و دیابت می باشد.آمار بازديد


 

.


شکستگی استخوان اسکا فویید دست

شایع ترین شکستگی در بین استخوان های مچ دست می باشد. شایع ترین علت آن سقوط به روی دست باز است که کف دست در حالت هیپر اکستانسیون شدید قرار می گیرد.
این نوع شکستگی معمولا از نظر دور می ماند. این استخوان به علت خون رسانی ویژه ای که دارد بسیبار مستعد نکروز آوسکولار (سیاه شدن استخوان در اثر عدم خون رسانی) می باشد. زمان ترمیم شکستگی این استخوان طولانی است و از هشت هفته تا چهار ماه طول می کشد بسته به اینکه شکستگی در دیستال (انتها) یا وسط یا پروگزیمال (ابتدا) آن باشد. لازم است هر بیماری که با دست باز دچار سقوط شده از نظر این شکستگی مورد بررسی قرار گیرد. علایم شکستگی اسکا فویید بصورت درد و تورم و محدودیت حرکت می باشد. تست کلینیکی تشخیص آن تندرنس و احساس درد در ناحیه snuffbox (انفیه دان تشریحی) می باشد. انجام یک گرافی ساده اکثرا تشخیصی است. ولی در ۱۵ درصد موارد در گرافی ساده شکستگی دیده نمی شود که در صورت ظن به شکستگی باید MRI یا CT انجام شود اگر چه اگر حساسیت snuffbox زیاد باشد و شرح حال به نفع شکستگی باشد می توان برای دو هفته اسپلینت یا گچ کوتاه گرفت و شست و دست را بی حرکت کرد و مجددا گرافی گرفت. اگر شکستگی حاد باشد و بدون جابجایی باشد با استفاده از گچ بلند باید دست به مدت ۶ هفته بی حرکت شود. سپس گرافی مجدد گرفته شود و اگر ترمیم خوب بود می توان گچ کوتاه برای ۲ الی ۴ هفته دیگر گرفت و سپس تا ۳ ماه نباید به دست فشار آورد. در شکستگی های پروگزیمال (ابتدای شکستگی) که خطر عدم جوش خوردن بیشتر است جراحی پیشنهاد می شود. همچنین در شکستگی هایی که همراه با شکستگی های لونیت یا رادیوس باشد جراحی پیشنهاد می شود.
دکتر هما عابدی فر
نائب رئیس بانوان هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:سه شنبه 5 بهمن 1395 - 10:39

کد:27676-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.