فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


آغاز دوره آموزشی تمرینات ورزش درمانی درآب

دوره آموزشی تمرینات ورزش درمانی درآب هیأت پزشکی ورزشی استان تهران امروز صبح درآمفی تئاتر هیأت پزشکی ورزشی شروع شد.


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.آمار بازديد


 

.


شکستگی استخوان اسکا فویید دست

شایع ترین شکستگی در بین استخوان های مچ دست می باشد. شایع ترین علت آن سقوط به روی دست باز است که کف دست در حالت هیپر اکستانسیون شدید قرار می گیرد.
این نوع شکستگی معمولا از نظر دور می ماند. این استخوان به علت خون رسانی ویژه ای که دارد بسیبار مستعد نکروز آوسکولار (سیاه شدن استخوان در اثر عدم خون رسانی) می باشد. زمان ترمیم شکستگی این استخوان طولانی است و از هشت هفته تا چهار ماه طول می کشد بسته به اینکه شکستگی در دیستال (انتها) یا وسط یا پروگزیمال (ابتدا) آن باشد. لازم است هر بیماری که با دست باز دچار سقوط شده از نظر این شکستگی مورد بررسی قرار گیرد. علایم شکستگی اسکا فویید بصورت درد و تورم و محدودیت حرکت می باشد. تست کلینیکی تشخیص آن تندرنس و احساس درد در ناحیه snuffbox (انفیه دان تشریحی) می باشد. انجام یک گرافی ساده اکثرا تشخیصی است. ولی در ۱۵ درصد موارد در گرافی ساده شکستگی دیده نمی شود که در صورت ظن به شکستگی باید MRI یا CT انجام شود اگر چه اگر حساسیت snuffbox زیاد باشد و شرح حال به نفع شکستگی باشد می توان برای دو هفته اسپلینت یا گچ کوتاه گرفت و شست و دست را بی حرکت کرد و مجددا گرافی گرفت. اگر شکستگی حاد باشد و بدون جابجایی باشد با استفاده از گچ بلند باید دست به مدت ۶ هفته بی حرکت شود. سپس گرافی مجدد گرفته شود و اگر ترمیم خوب بود می توان گچ کوتاه برای ۲ الی ۴ هفته دیگر گرفت و سپس تا ۳ ماه نباید به دست فشار آورد. در شکستگی های پروگزیمال (ابتدای شکستگی) که خطر عدم جوش خوردن بیشتر است جراحی پیشنهاد می شود. همچنین در شکستگی هایی که همراه با شکستگی های لونیت یا رادیوس باشد جراحی پیشنهاد می شود.
دکتر هما عابدی فر
نائب رئیس بانوان هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:سه شنبه 5 بهمن 1395 - 10:39

کد:27676-1398

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.