فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   جمعه 26 مرداد 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


فعالیتهای جسمانی درکودکان ونوجوانان(قسمت دوم)

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان بر اساس نیازهای فیزیکی و ویژگی های کودکان و نوجوانان می باشد.


فعالیتهای جسمانی درکودکان ونوجوانان(قسمت اول)

بازی و فعالیت بدنی روزانه، از قدیم بخش مهمی از زندگی کودکان و نوجوانان بوده است. امروزه کامپیوترها و رسانه های اجتماعی نیاز و میل کودکان را برای حرکت و بازی را کاهش داده اند.آمار بازديد


 

.


اهمیت کلسیم وآهن در ورزشکاران زن

نقش تغذیه در زنان ورزشکار جهت بهبود کارایی و عملکرد بهتر ورزشی و تامین نیازهای تغذیه ای بدن بسیار مهم است.
عناصر معدنی که در ورزشکاران زن از اهمیت بیشتری برخوردار است، کلسیم وآهن می باشد.
کلسیم برای داشتن استخوان های قوی و رشد بدن حیاتی است، دریافت ناکافی کلسیم، استخوان ها را ضعبف و احتمال شکستگی را بیشتر می کند. میزان مورد نیاز کلسیم در دختران 9 الی 13 ساله، 1300-1000 میلی گرم، دختران 14 الی 18 ساله، 1300 میلی گرم، زنان 19 الی 50 ساله، 1000 میلی گرم و در زنان ورزشکار با اختلال سیکل ماهیانه، 1500-1000 میلی گرم در روز می باشد. از کمترین منابع کلسیم می توان به لبنیات و سبزی های برگ سبزدار اشاره کرد.
آهن نیز در تولید هموگلوبین که اکسیژن را در بدن حمل می کند، نقش مهمی دارد، لذا در ورزشهای هوازی که نیاز به اکسیژن بیشتری می باشد، نقش آهن حائز اهمیت تر است. زنان به علت داشتن سیکل ماهیانه بیشتر مستعد کم خونی هستند. از علائم کم خونی، فقر آهن به صورت خستگی، تنگی نفس و تپش قلب مخصوصاً هنگام ورزش می باشد و مقدار مورد نیاز آهن در زنان 18 میلی گرم در روز است.
گاهی در زنان ورزشکاری که چربی بدن پایینی دارند و تمرینات شدیدی می کنند یا کاهش وزن شدید دارند، قاعدگی قطع می شود یا سیکل های قاعدگی بصورت نامنظم می شود که همین امر باعث رسوب کمتر کلسیم در استخوان ها و در نتیجه پوکی استخوان می گردد.

تاريخ  ارسال:شنبه 28 اسفند 1395 - 10:54

کد:29690-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.