فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   جمعه 28 دي 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.


نگاهی بر سبک زندگی کم تحرک

سبک زندگی کم تحرک به عنوان نوعی شیوه زندگی تعریف می شود که فرد میزان فعالیت بدنی منظمی را انجام ندهد. درحالی که فقدان فعالیت بدنی، انجام ندادن توصیه های مرکز کنترل بیماری (CDC)،یعنی حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین متوسط و یا ۷۵ دقیقه تمرین با شدت بالا تعریف می شود.آمار بازديد


 

.


نکات مهم در خصوص تغذیه ورزشکاران در ماه مبارک رمضان

در ماه مبارک رمضان نیز مانند همیشه پیروی از برنامه غذایی متنوع و متعادل شامل چهار گروه اصلی غذایی (نان و غلات، میوه ها، سبزیجات و گوشت و حبوبات) ضروری است.
با رعایت تنوع و تعادل در مصرف غذا نیازهای تغذیه ای شامل آب و املاح، ویتامینها و پروتئین، انرژی مورد نیاز بدن ورزشکاران تامین می شود بنابراین توصیه می شود ورزشکاران روزه دار مانند زمانی که روزه نیستند سه وعده غذا بخورند که این وعده ها شامل افطار شام و سحر می باشد بهتر است غذای مصرفی در وعده سحری خصوصیات و ویژگی وعده ناهار سبک را داشته باشد تا از ایجاد گرسنگی در طول روز پیشگیری شود.
هنگام سحر از خوردن غذاهای پر چربی خودداری شود زیرا غذاهای پر چرب باعث ایجاد تشنگی شدید می شوند مصرف مواد قندی و شیرینی زیاد نیز هنگام سحر باعث افزایش ناگهانی هورمون انسولین در خون می گردد و خیلی سریعتر دچار احساس گرسنگی و ضعف می شوند. بنابراین توصیه این است که هنگام سحر از غذاهای پرفیبر مانند میوه ها و سبزیها استفاده کنید مواد غذایی پرفیبر آب زیادی در خود جذب می کنند و احساس تشنگی را به تعویق می اندازند و مانع یبوست می شوند در هنگام سحر از خوردن چای زیاد اجتناب کنید زیرا چای مدر است و باعث از دست دادن آب بدن می شود. خوردن غذاهای پروتئینی مثل گوشت و تخم مرغ باعث احساس سیری بیشتر می شود و مصرف کربوهیدراتهای پیچیده مثل برنج و نان و ماکارونی برای تامین ذخایر گلیکوژنی در این وعده توصیه می گردد.
در وعده افطار پس از ساعات طولانی گرسنگی و تشنگی افت سطح قندخون را داریم و تمایل زیادی برای مصرف مواد شیرین وجود دارد. بهترین گزینه ها برای وعده افطار آب ولرم یا شیر ولرم همراه با چند عدد خرما یا کشمش نان، پنیر، سبزی، گردو، سوپ و فرنی می باشد.
بهتر است از خوردن غذاهای پر ادویه و فست فود و زولیبا و بامیه و حلوا و شعله زرد در وعده های ماه رمضان پرهیز کرد بهترین زمان برای مسابقه و تمرین 1/5 الی 3 ساعت بعد از خوردن افطار می باشد که این زمان بستگی به حجم و نوع مواد غذایی مصرفی دارد مثلا غذاهای پرچرب زمان بیشتری برای هضم نیاز دارند.
در فاصله زمانی سحر تا افطار بهتر است از انجام ورزشهای سنگین پرهیز شود.
بعد از ورزش می توان یک وعده شام سبک مصرف کرد که می تواند شامل سوپ و آش و میوه و سالاد باشد.
لاله کیوانمرز
مسئول کمیته تغذیه هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:شنبه 6 خرداد 1396 - 12:02

کد:33704-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.