فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   جمعه 28 دي 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.


نگاهی بر سبک زندگی کم تحرک

سبک زندگی کم تحرک به عنوان نوعی شیوه زندگی تعریف می شود که فرد میزان فعالیت بدنی منظمی را انجام ندهد. درحالی که فقدان فعالیت بدنی، انجام ندادن توصیه های مرکز کنترل بیماری (CDC)،یعنی حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین متوسط و یا ۷۵ دقیقه تمرین با شدت بالا تعریف می شود.آمار بازديد


 

.


ورزش و کاهش ریسک افتادن در سالمندان

مطالعات سیستماتیک نشان داده اند که مداخلات ورزشی میزان و ریسک افتادن ها را در سالمند کاهش داده و نشان داده اند که ورزش به عنوان یک مداخله مستقل، یک رویکرد بهینه و کم هزینه جهت پیشگیری از افتادن در سطح جامعه می باشد.
این برنامه ورزشی باید ایمن، موثر و جذاب برای جمعیت سالمندان باشد.
برنامه هایی که تمرینات تعادلی را شامل شده و بیش از سه ساعت در هفته، برای بیشتر از شش ماه انجام شوند، اثر پیشگیرانه بیشتری خواهند داشت.
انجام مستمر تمرینات ورزشی ضروری است و در غیر این صورت فایده ای نخواهد داشت. این تمرینات میتواند به صورت گروهی و یا در منزل انجام شوند.
تمرینات قدرتی و پیاده روی هم می توانند به تمرینات تعادلی اضافه شوند با این ملاحظه که افراد پر خطر نباید پیاده روی سریع انجام دهند.
نمونه ای از تمرینات تعادلی برای سالمندان جهت جلوگیری از افتادن:
1.ایستادن روی یک پا
پشت یک صندلی ایستاده و یک پا را بلند کنید و برای 10 ثانیه نگه دارید.10 الی 15 بار تکرار کرده و سپس با پای مقابل انجام دهید.
2.راه رفتن پاشنه-پنجه
برای شروع پاشنه یک پا را جلوی انگشتان پای دیگر قرار دهید. یک نقطه مقابل خود انتخاب و روی آن تمرکز کنید. شروع به راه رفتن کنید به این صورت که یک پاشنه را جلوی انگشتان پای دیگر قرار دهید. 20 قدم به این صورت بردارید و برای حفظ تعادل به نقطه ای که انتخاب کردید خیره شوید.
3. تکان خوردن از یک سمت به سمت دیگر
برای انجام این تمرین، پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید.به آرامی وزن خود را به یک سمت منتقل کرده و پای مقابل را بلند کنید و برای 20-30 ثانیه نگه دارید. وزن خود را به هر دو پا برگردانید و در جهت دیگر این حرکت را تکرار کنید. این تمرین را 5 بار برای هر پا تکرار کنید.
4. راه رفتن تعادلی
دستان خود را از طرفین موازی زمین بالا بیاورید. یک نقطه مقابل خود برای تمرکز انتخاب کرده و به سمت آن روی یک خط مستقیم راه بروید. هنگام راه رفتن، پای پشتی را برای چند ثانیه بالا نگه دارید و برای پای دیگر هم تکرار کرده و تا 20 قدم راه بروید.
پس از اینکه تعادلتان بهتر شد، می توانید این ورزش ها را سخت تر کنید. برای به چالش کشیدن خود، تلاش کنید تنها با نگه داشتن یک دست روی صندلی باستید و در مراحله بعد با یک انگشت و در نهایت بدون کمک دست انجام دهید.
هنگامی که تعادل مناسب روی پاها پیدا کردید، سعی کنید تمرینات را با چشمان بسته انجام دهید.
دکتر ساناز کبیری
مسئول کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:يكشنبه 1 بهمن 1396 - 11:52

کد:54724-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.