فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 7 خرداد 1397

دوره های آموزشی


برگزاری دوره‌ یک روزه کینزیوتیپ

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی یک روزه کینزیوتیپ ویژه مربیان و ورزشکاران را برگزار می‌کند.


برگزاری دو دوره آموزشی در مردادماه 95

هیأت پزشکی ورزشی استان دو دوره آموزشی را در مردادماه 95 برگزار می‌کند.


برگزاری دوره‌ یک‌روزه کنزیوتیپ توسط هیات پزشکی ورزشی استان تهران

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی کنزیوتیپ را در 5 خردادماه برگزار می‌کند. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


ورزشکاران و روزه داری

تحقیقات نشان داده است، ورزشکارانی که در ماه مبارک رمضان روزه می گیرند، در صورتی که مصرف انرژی کل مورد نیاز، حجم تمرینات، ترکیب بدنی و مدت و کیفیت خواب خود را حفظ کنند، کاهش عملکرد چندانی نخواهند داشت.


اهمیت و دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مولتیپل اسکلروز (MS)

هدف از ورزش و فعالیت فیزیکی در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروز (MS)، بهبود استقامت هوازی، قدرت و استقامت عضلانی، انعطاف پذیری و جلوگیری از بیماری هایی مثل بیماری های قلبی عروقی و دیابت می باشد.آمار بازديد


 

.


اهمیت ورزش در دوران یائسگی

یائسگی علایم متعددی دارد و می تواند کیفیت زندگی خانم های این سن را تحت تاثیر قرار دهد. ورزش می تواند علایم مربوط به یائسگی را کاهش دهد.
این روند تغییر سطح هورمون ها می تواند باعث مختل شدن زندگی روزمره افراد شود. این اختلالات شامل گرگرفتگی، اختلالات خواب، اضافه وزن، کاهش تمرکز، افزایش اظطراب، خستگی، افسردگی ، درد مفاصل و عضلات، پوکی استخوان و بیماری های قلبی عروقی می باشد. از بین این علایم، بیماری های قلبی عروقی مهمترین اختلالی است که با یک برنامه موثر ورزشی می تواند کاهش یابد.دانستن این نکته مهم است که تمام افراد علایم مشابه و با شدت یکسانی تجربه نمی کنند.
تحقیقات اثرات مثبت ورزش و فعالیت فیزیکی را در کاهش علایم یائسگی نشان داده است. این تغیرات مثبت، به دنبال تصحیح غلظت هورمون ها نیست، بلکه بیشتر ناشی از اثری است که همان لحظه ورزش دارد و نیز سازگاری که در بلند مدت به دنبال تمرینات ورزشی ایجاد می شود. از جمله اثرات مثبت ورزش و فعالیت فیزیکی می توان به این موارد اشاره کرد، افزایش تناسب قلبی عروقی، اصلاح شدن ترکیب بدنی، کاهش اظطراب و افسردگی، کاهش احساس خستگی و درد مزمن عضلانی، بهبود کیفیت و مدت زمان خواب و افزایش و یا کم کردن از دست رفتن تراکم استخوانی.
فعالیت ورزشی پیشنهادی برای این گروه به این صورت است:
فعالیت هوازی شامل پیاده روی تند، دوچرخه سواری، ورزش در آب و چمن زنی، با شدتی که باعث افزایش ضربان قلب شده و هم زمان بتوان به صحبت کردن ادامه داد. به مدت 30 دقیقه در روز برای پنج روز در هفته و یا 150 دقیقه در هفته. علاوه بر این ، انجام حداقل 8 تمرین قدرتی دو بار در هفته با حداقل 10-8 تکرار، نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت. مقدار این تمرینات هوازی و قدرتی باید به تدریج افزایش یابد.
یک نکته مهم در مورد خانم هایی که خصوصا گرگرفتگی دارند وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که یک روش با پایه آرامش بخشی، همراه با تمرینات تنفسی، به طور قابل ملاحظه ای میزان وقوع گر گرفتگی را کاهش می دهد. با در نظر داشتن این مطلب، برنامه هایی که روی آرامش بخشی و تنفس تمرکز دارد، مثل یوگا ، می تواند در کاهش گرگرفتگی موثر باشد.
دکتر ساناز کبیری متخصص پزشکی ورزشی
مسئول کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:دوشنبه 9 بهمن 1396 - 13:09

کد:55726-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.