فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   يكشنبه 28 مرداد 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


آسیب های ورزشی شایعتر در زنان در مقایسه با مردان

تفاوت های آشکاری بین مردان و زنان وجود دارد که برخی از این تفاوت ها می تواند منجر به افزایش خطر آسیب شود. در زیر شایعترین آسیب های ورزشی در زنان و اینکه چرا این آسیب ها در زنان بیش از مردان اتفاق میافتد، آورده شده و همچنین به نحوه جلوگیری از این آسیب ها اشاره شده است.


فعالیتهای جسمانی درکودکان ونوجوانان(قسمت دوم)

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان بر اساس نیازهای فیزیکی و ویژگی های کودکان و نوجوانان می باشد.آمار بازديد


 

.


اهمیت و دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مولتیپل اسکلروز (MS)

ورزش علاوه بر اینکه برای سلامت زندگی افراد ضروری است، جهت بهبود بسیاری از علایم MS نیز کمک کننده می باشد. بیمارانی که در برنامه های ورزشی هوازی شرکت میکنند، از این موارد سود میبرند:

آمادگی قلبی عروقی بهتر، افزایش قدرت، عملکرد بهتر مثانه و روده ها، خستگی و افسردگی کمتر در یک برنامه ورزشی برای مبتلاین به MS، باید قابلیت ها و محدودیت های فرد در نظر گرفته شود و با تغیراتی که در علایم MS رخ می دهد، قابل تنظیم باشد. هر فرد مبتلا به MS که قصد شروع برنامه ورزشی جدیدی را دارد، باید با پزشک مشورت کند.

دوره های ورزشی باید برای جلوگیری از خستگی بیش از حد و اجتناب از زمان های گرمتر روز، به دقت زمانبندی شود. خستگی پس از یک جلسه ورزشی، نباید بیش از ۲ ساعت طول بکشد. اگر خستگی پس از تمرین بیش از ۲ ساعت طول کشید، توصیه می شود تا شدت، تناوب و مدت تمرین کاهش یابد.

نمونه هایی از فعالیت های فیزیکی مفید در این افراد عبارتند از:
یوگا، تایی چی، ورزش در آب، تمرینات معمول باشگاهی، دوچرخه سواری، تمرینات تعادل، ورزش های هوازی دیگر مثل باغبانی و قایقرانی.

برای اینکه فرد به طور منظم در فعالیت فیزیکی شرکت کند و انگیزه داشته باشد، باید فعالیت لذت بخش بوده و متناسب با توانایی و محدودیت های فرد باشد.

در زیر دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مبتلایان به MS آورده شده است.

گردآورنده: دکتر ساناز کبیری

       مسئول کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:دوشنبه 17 ارديبهشت 1397 - 09:20

کد:59749-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.