فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 7 خرداد 1397

دوره های آموزشی


برگزاری دوره‌ یک روزه کینزیوتیپ

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی یک روزه کینزیوتیپ ویژه مربیان و ورزشکاران را برگزار می‌کند.


برگزاری دو دوره آموزشی در مردادماه 95

هیأت پزشکی ورزشی استان دو دوره آموزشی را در مردادماه 95 برگزار می‌کند.


برگزاری دوره‌ یک‌روزه کنزیوتیپ توسط هیات پزشکی ورزشی استان تهران

هیأت پزشکی ورزشی استان تهران دوره آموزشی کنزیوتیپ را در 5 خردادماه برگزار می‌کند. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


ورزشکاران و روزه داری

تحقیقات نشان داده است، ورزشکارانی که در ماه مبارک رمضان روزه می گیرند، در صورتی که مصرف انرژی کل مورد نیاز، حجم تمرینات، ترکیب بدنی و مدت و کیفیت خواب خود را حفظ کنند، کاهش عملکرد چندانی نخواهند داشت.


اهمیت و دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مولتیپل اسکلروز (MS)

هدف از ورزش و فعالیت فیزیکی در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروز (MS)، بهبود استقامت هوازی، قدرت و استقامت عضلانی، انعطاف پذیری و جلوگیری از بیماری هایی مثل بیماری های قلبی عروقی و دیابت می باشد.آمار بازديد


 

.


کراتین چیست؟

کراتین یکی از محبوبترین مکمل هاست که به طور گسترده ای درباره آن تحقیق شده است.
اکثریت مطالعات انجام شده روی اثرات منوهیدرات کراتین روی عملکرد فرد و سلامتی آن متمرکز شده است: شکل های بسیاری از کراتین وجود دارد همچنین کراتین تجاری نیز در بازار مکمل های تغذیه و مکمل های ورزشی موجود و در دسترس می باشد.
مکملی که دارای ترکیب کراتین است صرف نظر از شکل آن باعث افزایش استحکام، توده چربی و مورفولوژی عضله می شود همچنین مقاومت بدن را حتی نسبت به زمانی که تمرین مقاومتی انجام می گیرد افزایش می دهد.
کراتین در ورزش های دیگر مانند ورزش هایی که با سرعت بالا انجام می شوند و یا نیاز به پایداری زیاد دارند می تواند مفید باشد. هرچند به نظر می رسد که تاثیرات کراتین با افزایش زمان تمرینات کاهش می یابد.
با وجود اینکه مکمل کراتین برروی همه افراد به طور مشابه تاثیر نمی گذارد اما به طور کلی پذیرفته شده که مکمل، ذخیره کراتین را افزایش می دهد و باعث احیاء سریع آدنوزین تری فسفات در تمرینات شدید می شود. در نتیجه عملکرد بهبود می یابد و بدن سازگاری بیشتری هنگام ورزش پیدا می کند.
اکثر تحقیقات نشان می دهد که مکمل کراتین در مقادیر g/kg 1/0 وزن بدن باعث بهبود پایداری بدن شده و بین بافت سلولی و سطح زیر سلولی انطباق ایجاد می کند.
اگر چه در حال حاضر کراتین خوراکی بی خطرتر از انواع دیگر آن است اما ایمنی آن را نمی توان تضمین کرد بویژه زمانی که برای مدت زمان طولانی برای افراد مختلف مانند افراد بزرگسال، افراد کم تحرک، فرد بیمار، افراد فعال، جوان و یا مسن توصیه می شود.ترجمه و تنظیم : شیرین طیوری
مسئول روابط عمومی هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:دوشنبه 13 شهريور 1391 - 09:36

کد:9931-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.