فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   يكشنبه 28 مرداد 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


آسیب های ورزشی شایعتر در زنان در مقایسه با مردان

تفاوت های آشکاری بین مردان و زنان وجود دارد که برخی از این تفاوت ها می تواند منجر به افزایش خطر آسیب شود. در زیر شایعترین آسیب های ورزشی در زنان و اینکه چرا این آسیب ها در زنان بیش از مردان اتفاق میافتد، آورده شده و همچنین به نحوه جلوگیری از این آسیب ها اشاره شده است.


فعالیتهای جسمانی درکودکان ونوجوانان(قسمت دوم)

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان بر اساس نیازهای فیزیکی و ویژگی های کودکان و نوجوانان می باشد.آمار بازديد


 

.


کراتین چیست؟

کراتین یکی از محبوبترین مکمل هاست که به طور گسترده ای درباره آن تحقیق شده است.
اکثریت مطالعات انجام شده روی اثرات منوهیدرات کراتین روی عملکرد فرد و سلامتی آن متمرکز شده است: شکل های بسیاری از کراتین وجود دارد همچنین کراتین تجاری نیز در بازار مکمل های تغذیه و مکمل های ورزشی موجود و در دسترس می باشد.
مکملی که دارای ترکیب کراتین است صرف نظر از شکل آن باعث افزایش استحکام، توده چربی و مورفولوژی عضله می شود همچنین مقاومت بدن را حتی نسبت به زمانی که تمرین مقاومتی انجام می گیرد افزایش می دهد.
کراتین در ورزش های دیگر مانند ورزش هایی که با سرعت بالا انجام می شوند و یا نیاز به پایداری زیاد دارند می تواند مفید باشد. هرچند به نظر می رسد که تاثیرات کراتین با افزایش زمان تمرینات کاهش می یابد.
با وجود اینکه مکمل کراتین برروی همه افراد به طور مشابه تاثیر نمی گذارد اما به طور کلی پذیرفته شده که مکمل، ذخیره کراتین را افزایش می دهد و باعث احیاء سریع آدنوزین تری فسفات در تمرینات شدید می شود. در نتیجه عملکرد بهبود می یابد و بدن سازگاری بیشتری هنگام ورزش پیدا می کند.
اکثر تحقیقات نشان می دهد که مکمل کراتین در مقادیر g/kg 1/0 وزن بدن باعث بهبود پایداری بدن شده و بین بافت سلولی و سطح زیر سلولی انطباق ایجاد می کند.
اگر چه در حال حاضر کراتین خوراکی بی خطرتر از انواع دیگر آن است اما ایمنی آن را نمی توان تضمین کرد بویژه زمانی که برای مدت زمان طولانی برای افراد مختلف مانند افراد بزرگسال، افراد کم تحرک، فرد بیمار، افراد فعال، جوان و یا مسن توصیه می شود.ترجمه و تنظیم : شیرین طیوری
مسئول روابط عمومی هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:دوشنبه 13 شهريور 1391 - 09:36

کد:9931-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.