فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   جمعه 28 دي 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.


نگاهی بر سبک زندگی کم تحرک

سبک زندگی کم تحرک به عنوان نوعی شیوه زندگی تعریف می شود که فرد میزان فعالیت بدنی منظمی را انجام ندهد. درحالی که فقدان فعالیت بدنی، انجام ندادن توصیه های مرکز کنترل بیماری (CDC)،یعنی حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین متوسط و یا ۷۵ دقیقه تمرین با شدت بالا تعریف می شود.آمار بازديد


 

.


سبک زندگی سالم

یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم، بهترین سلاح برای مبارزه با بیماری های قلبی عروقی می باشد. با گنجاندن موارد زیر در زندگی می توانید از فوائد طولانی مدت آنها برای سلامت زندگی و قلب خود بهرمند شوید.
مصرف مقدار کالری مناسب:
باید در مورد میزان کالری مورد نیاز خود جهت حفظ وزنتان آگاه باشید. اگر نمی خواهید وزن اضافه کنید، کالری بیشتر از مقدار مورد نیاز جهت سوخت و ساز روزانه استفاده نکنید.مقدار و شدت فعالیت بدنی خود را جهت تنظیم مقدار کالری که دریافت میکنید افزایش دهید.هدف انجام حداقل 150 دقیقه فعالیت فیزیکی با شدت متوسط  یا 75 دقیقه فعالیت بدنی با شدت زیاد و یا ترکیبی از هر دو، در هفته می باشد.

اگر می خواهید میزان  فشار خون یا کلسترول خود را کاهش دهید، توصیه به انجام 40 دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط تا شدید، سه تا چهار بار در هفته  می شود.

انواع مختلف مواد غذایی از تمام گروه های غذایی مصرف کنید:

ممکن است مقدار زیادی غذا مصرف کنید ولی بدنتان مواد مغذی لازم جهت سلامت را دریافت نکند. مواد مغذی غنی، حاوی مواد معدنی، پروتین، غلات کامل و دیگر مواد مغذی می باشند که در عین حال کالری کمی دارند. با رعایت این مورد می توانید وزن، کلسترول و فشارخون خود را کنترل کنید. در رژیم غذایی خود این موارد را رعایت کنید:

انواع میوه و سبزیجات و غلات کامل، محصولات لبنی کم چرب، مرغ و ماهی بدون پوست، آجیل و حبوبات

استفاده از چربی های اشباع، چربی ترانس، سدیم، گوشت قرمز، شیرینیجات و نوشیدنی های شیرین را محدود کنید.

دکتر ساناز کبیری

مسئول آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 - 19:59

کد:59745-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.